16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Prizren: Njëri sulmon policin, tjetri filmon me celular

Në rrugën “Ismail Kryeziu” në Prizren mbrëmë janë arrestuar dy meshkuj K/Shqiptarë, transmeton Koha.net.

Arrestimi është bërë pasi në një pikë të kontrollit të veturave njëri prej të arrestuarve ka sulmuar fizikisht zyrtarin policor dhe personi i dytë ka penguar duke filmuar me celular, njofton Policia e Kosovës.

Me urdhër të prokurorit njëri nga të dyshuarit është liruar ndërsa i dyshuari tjetër dërgohet në mbajtje.

Më Shumë

Në pritje të vendimit për 30 për qindëshin, vlera e Trustit bie

Në kohën kur tërheqja e parave nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e...

SBAShK-u shqyrton mundësinë e ndërprerjes së grevës

Në takimin e ardhshëm të anëtarësisë se SBASHK-ut, pritet të diskutohet mundësia e ndërprerjes së grevës, kanë bërë të ditur drejtues të kësaj sindikate....

Lajmet e Fundit