3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Prizrenasi ankohet se iu vodhën para në Brezovicë

Një person është ankuar në Policinë e Kosovës se i janë vjedhur para nga vetura, derisa po qëndronte në qendrën e skijimit në Brezovicë. Sipas njoftimit policor, mungesën e parave personi e kishte vërejtur pasi ishte kthyer në shtëpi në Prizren, ndërsa ka thënë se nuk ka vërejtur shenja të dëmtimit në veturë.

“Pasi që ishte kthyer në shtëpinë e tij në Prizren, kishte vërejtur se iu kanë vjedhur parat. Sipas ankuesit , në veturë nuk vërehen shenja dëmtimi si dhe është i sigurt se veturën e kishte mbyllur me çelës”, thuhet në njoftimin policor.

Policia njofton se rasti po hetohet.

Më Shumë

Nisen hetimet për financim të paligjshëm të Macronit në fushata nga një kompani amerikane

Prokurorët financiarë të Francës, kanë nisur hetime ndaj presidentit francez Emannuel Macron, për lidhjet e tij me firmën amerikane të konsulencës McKinsey. McKiney, është nën...

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për...

Moti për sot

Lajmet e Fundit