6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

U ndalua për kontroll rutinor, policia i gjen armë pa leje 29 vjeçarit nga Prizreni

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në një pikë kontrolli në Prizren, policia ka ndaluar një automjet me targa  vendore  për kontrolle rutinor.

Gjatë kontrollit te vozitësit, policia ne brezin e tije gjeti dhe sekuestroi ne cilësinë e provave materiale një armë  pistoletë dhe një karikator.

“Në lidhje me këtë rast  i dyshimit P.Z i lindur në vitin 1993 është shoqëruar ne stacioni policor ne Suharekë , ku i njëjti është intervistuar. Për rastin u informua prokurori i shtetit i cili urdhëroi qe i dyshuari te ndalohet për 48 orë. Rrasit te hetohet”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Bill Clinton infektohet me coronavirus

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton ka bërë të ditur se është infektuar me COVID-19. Ai ka treguar përmes rrjeteve sociale ka treguar se ka simptoma të...

Nis asfaltimi i dy rrugëve në Prizren

Ka filluar asfaltimi i rrugëve “Trepetic-Petrovë” dhe “Serbicë-Smaq” në Komunën e Prizrenit. Fllimin e punimeve nga afër e kanë parë kryetari i Prizrenit, Shaqir...

Lajmet e Fundit