11.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shtator, 2021

Prizreni binjakëzohet me Beratin

Prizreni binjakëzohet me Beratin e Shqipërisë.

Vendimi është marrë sot nga Kuvendi i Prizrenit.

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe kryebashkiakut i Beratit Petrit Sinaj, në muajin e kaluar kanë nënshkruar një marrëveshje të bashkëpunimit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Digjen dy hektar hamullore në Suharekë

Policia ka njoftuar se zjarri ka përfshirë fushat e fshatit Gjinoc të Suharekës, raporton PrizrenPress “Është raportuar se në fushat e fshatit të lartcekur kishte...

Vdes në moshën 91 vjeçare Ed Asner, aktori i ‘Lou Grant’dhe ‘Up’

Ed Asner, i njohur më së shumti për rolin e tij të Lou Grant, ka vdekur në moshën 91-vjeçare, shkruan KultPlus. Aktori vdiq paqësisht të...

E rrahu babain e tij, arrestohet djali nga Dragashi

Është arrestuar një person në Dragash, pasi i njëjti e rrahur babain e tij. Në raportin 24 orësh të policisë, thuhet se viktima ka pranuar...

BQK: Emigrantët për gjashtë muaj dërguan 552 milionë euro në Kosovë

Emigrantët që jetojnë dhe punojnë nëpër shtetet në ndryshme të botës brenda gjashtë muajve të këtij viti kanë dërguar 552 milionë euro në Kosovë....

Prizren, shtyhet afati për të përfituar nga vendimi i faljes së obligimeve për taksën e bizneseve

Drejtoria për Ekonomi dhe Financa njofton të gjitha bizneset e Komunës së Prizrenit që është shtyrë afati për të përfituar nga vendimi i faljes...

Quni: Qeveria lokale nuk ka investuar asgjë në lagjjen “Tusuz” të Prizrenit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka kritikuar qeverinë lokale se nuk ka investuar asgjë në lagjen “Tusuz”. Sipas tij, kjo lagje...

Në një bankomat në Prizren deponohen 100 euro false

Në një bankomat në Prizren janë deponuar 100 euro false, raporton PrizrenPress Një femër ka njoftuar se një person i panjohur në bankomat ka deponuar...

Prizreni kalon në gjysmëfinale

KB Peja ka mposhtur Prishtinën me rezultat 83:76. Me këtë fitore pejanët kalojnë në gjysmëfinalen e Superkupës së Kosovës në Basketboll. Peja e startoi mirë...

3 shenjat që bien në dashuri më shpejt

3. Dashi Kjo mund të jetë befasuese për disa, por ju dashuroheni shumë shpejt, Dashi. Ju e doni aventurën, e doni risinë dhe i doni përvojat...

728 tiketa të shqiptuara për mosrespektim ndaj masave anti-COVID

Kosova është duke pësuar rritje të lartë të numrit me të infektuar me COVID-19. Varianti i virusit Delta është duke u përhapur me shpejtësi të...

Rreth 7 mijë maturantë i nënshtrohen Provimit të Maturës Shtetërore

Sot do të mbahet afati i dytë i Provimit të Maturës Shtetërore. Sipas njoftimit të MASHTI-t, në afatin e dytë, testimit do t’i nënshtrohen...

821 tiketa për mosrespektim të masave kundër Covidit

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 821 tiketa për mosrespektim të masave anti-Covid. Gjatë 24 orëve janë shqiptuar edhe 945 tiketa...

Quni: Gropa te Sheshi i Lidhjes po e rrezikon jetën e njerëzve

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, premton se do të zgjidh problemin e gropës te Sheshi i Lidhjes, i cili që...

Bilanc lufte në Kosovë, 36 të vdekur në 24 orët e fundit nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 36 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Ky është numri më i lartë i viktimave i...

Vazhdon gjendja e rënduar: 18 të vdekur, 1 mijë e 891 raste të reja

  Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 18 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe një mijë...

Turqi, vdesin 8 anëtarë të një familje nga Covid-19

Një tragjedi e vërtetë ka goditur një familje turke në provincën e Rizes në Turqi, ku gjatë 6 muajve të fundi humbi 8 anëtarë...

Lajmet e Fundit