30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur 16 aktakuza kundër 19 personave për vepra penale të ndryshme

Prokuroria Themelore në Prizren ka ndaluar për 48 orë dy persona të dyshuar, në dy raste të ndara, për shkak të dyshimit se njëri prej tyre ka kryer veprën penale “Ngacmimi” dhe “Dhuna në familje” sipas KPRK-së.

Gjatë 24 orëve të fundit, Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur gjashtëmbëdhjetë (16) aktakuza kundër nëntëmbëdhjetë (19) personave për vepra penale të ndryshme:

  • Katër (4) aktakuza për veprën penale “Lëndimi i lehtë trupor” kundër katër (4) personave.
  • Tri (3) aktakuza për veprën penale “Kanosja” kundër pesë (5) personave.
  • Dy (2) aktakuza për veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” kundër dy (2) personave.
  • Dy (2) aktakuza për veprën penale “Mashtrimi” kundër dy (2) personave.
  • Një (1) aktakuzë për veprën penale “Shmangia nga pagesa e tarifave të detyrueshme doganore ose e tarifave akcizore” kundër dy (2) personave.
  • Një (1) aktakuzë për veprën penale “Mospërfillja e gjykatës” kundër një (1) personi.
  • Një (1) aktakuzë për veprën penale “Sulmi” kundër një (1) personi.
  • Një (1) aktakuzë për veprën penale “Vrasje në tentativë” kundër një (1) personi.
  • Një (1) aktakuzë për veprën penale “Rrezikimi i trafikut publik” kundër një (1) personi.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

Lajmet e Fundit