19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Protestat në Prishtinë, Mustafa në Pejë, Thaçi në Arabi

Mustafa-Thaci14-26Në orarin e paralajmëruar të protestës gjithëpopullore që mbahet sot në Prishtinë, e cila fillon në orën 14:00, me kërkesa për shkarkimin e Ministrit Aleksandar Jablanovic dhe në mbrojtje të Trepçës, dy krerët e koalicionit qeverisës, Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi nuk do të ndodhen në Kryeqytet.

Kryeministri Isa Mustafa, siç është bërë e ditur nga një njoftim i LDK’së, do të ndodhet në Pejë.

Ai do të marrë pjesë në manifestimet e Degës së LDK’së në Klinë (ora 10:00) dhe Degës së LDK’së në Pejë (ora 12:00), të cilat shënojnë 25-vjetorin e themelimit të LDK’së, ndërsa në orën 13:00 në një vizitë të Poliklinikës Stomatologjike në Pejë.

Zv/Kryeministri Hashim Thaçi, ndërkaq, është nisur mbrëmjen e së premtes për në Arabinë Saudite, për ngushëllime për vdekjen e Mbretit Abdullah. / Politiko.net

Më Shumë

Gruaja në Rahovec e bën për spital bashkëshortin e saj

Një grua në Rahovec e ka bërë për spital burrin e saj. Policia po e heton rastin. E dyshuara e ka mohuar sulmin fizik. Me urdhër të...

Putin i jep shtetësinë ruse Edward Snowdenit

Presidenti rus, Vladimir Putin i ka dhënë të hënën shtetësinë ruse ish-kontraktorit të inteligjencës amerikane, Edward Snowden. Presidenti rus e ka marrë këtë vendim nëntë...

Lajmet e Fundit