-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Qeveria Thaçi propozon temat që nuk i ka hapur me Serbinë

thaci edita tahiriMospërmbushja e obligimeve që dalin nga Marrëveshja e 19 prillit nga ana e Serbisë nuk e ka penguar Qeverinë e Kosovës që t’i propozojë temat tjera për fazën vijuese të dialogut.

Në dokumentin 17 faqesh të cilin ka arritur ta sigurojë gazeta, janë një mori çështjesh të cilat kryenegociatorja e dialogut me Serbinë, Edita Tahiri, i ka propozuar.

Burime nga Brukseli i kanë thënë gazetës ditë më parë se qysh në mars të këtij viti Edita Tahiri, e “bindur” se Thaçi do të udhëheqë Qeverinë e Kosovës edhe pas zgjedhjeve të 8 qershorit, ka propozuar temat e tjera për fazën vijuese../koha ditore/

Më Shumë

Përleshje masive në një aeroplan: 15 gra godasin egërsisht njëra-tjetrën në El Salvador

Një fluturim nga El Salvador në Sao Paulo të Brazilit u shndërrua në kaos pasi shpërtheu një përleshje masive mes 15 grave që godisnin...

Rahovec: Arrestohet një i dyshuar për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm

Policia në Rahovec njofton se kanë kryer kontroll në tri lokacione mbi dyshimin për organizim të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm dhe se...

Lajmet e Fundit