13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Rahovec/ Burri ushtron dhunë psiqike ndaj gruas, arrestohet

Një person është arrestuar për shkak se kishte ushtruar dhunë psiqike ndaj gruas së tij.

Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, në Rahovec.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare kishte ushtruar dhunë psiqike”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, transmeton PrizrenPress.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hajnat vjedhin stoli ari në Prizren

Hajnat kanë arritur të vjedhin të gjitha stolitë në një  shtëpi në rrugën  "Haxhi Krasniqi” në Prizren. Ata kanë depërtuar me forcë brenda shtëpisë, duke...

Liria dhe Ulpiana luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë

Edicioni 2022/23 i Ligës së Parë të Kosovës ka përfunduar javën e kaluar, teksa sot (e shtunë) do të zhvillohet barazhi mes dy nënkampionëve...

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit