18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Rahovec: Shtyhet afati i aplikimit për bursa studentore

Drejtoria Komunale për Arsim e Rahovecit njofton se do ta zgjasë afatin e aplikimit për bursa të studentëve.

Aplikimi tani mund të bëhet edhe pas datës 05.05.2020.

“Ky vendim u morr pasi për shkak të gjendjes së krijuar si rezultat i pandemisë Covid-19 dhe për shkak të masave të rrepta të kufizimit të lëvizjes për qytetarë, shumica e studentëve të komunës sonë nuk patën mundësinë të aplikojnë sepse nuk kanë mundur t’i nxjerrin dokumentet e nevojshme për të aplikuar nga administratat e fakulteteve përkatëse”.

“Si rezultat i kësaj, numri i aplikativëve për bursa pranë DKA-së gjatë këtyre ditëve ishte shumë i vogël”, thuhët në njoftimin e Komunës së Rahovecit.

Më Shumë

Telegraph: 80 shqiptarë të dënuar në Mbretërinë e Bashkuar në vetëm 4 muaj

80 shtetas shqiptarë janë dënuar me 130 vite burg vetëm në katër muajt e parë të këtij viti në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën kështu...

Parashikimi i motit për këtë javë

Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor...

Lajmet e Fundit