18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Rama: Kufiri me Kosovën do të vijojë të mbetet i mbyllur

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se kufiri me Kosovën do të vijojë të mbetet i mbyllur.

“Askush nuk e di kur do hapen kufijtë mes vendeve. Edhe Kosova po kalon një situatë jo të lehtë, por fatmirësisht jemi dy vende që kemi numra që nuk kërcënojnë sistemin shëndetësor prandaj duhet të durojmë edhe pak”, u shpreh Rama.

Më Shumë

Messi largohet, tri skuadra luftojnë për dy vende në Evropë

Fituesi i Kupës së Botës me Argjentinën, Lionel Messi, dhe një prej lojtarëve më të mirë në histori të futbollit, të shtunën do ta...

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik...

Lajmet e Fundit