19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Rashica arrin në Stamboll për testet mjekësore te Galatasaray

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, tashmë gjendet në Stamboll për t’i kryer testet mjekësore me skuadrën e Galatasaray-t.

Sulmuesi nga Kosova është larguar nga skuadra angleze Norwich City pas vetëm një viti qëndrim në Angli.

Ishte gjiganti turk Galatasaray që mbrëmë doli me një njoftim ku tregoi se është në bisedime me Norwich-in dhe Milot Rashicën për huazimin e vushtrriasit.

E në orët e para të mëngjesit të ditë së sotme, Rashica ka arritur në Stamboll për të finalizuar transferimin te Galatasaray.

 

Ai është pritur në aeroportin e Stambollit nga tifozët verdhekuq, derisa ka dhënë edhe një prononcim të shkurtër për televizionin e klubit.

Gjatë ditës së sotme Galatasaray pritet të dalë me njoftim zyrtar për huazimin e Rashicës për një vit, derisa dy klubet do të zbulojnë edhe detajet e marrëveshjes.

Kujtojmë që Norwich-i shpenzoi 11 milionë euro për transferimin e Rashicës në verën e vitit të kaluar nga skuadra e Werder Bremen.

Ai në total zhvilloi 40 ndeshje me fanellën e Norwich-it në të gjitha garat, prej të cilave ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar tre asisitme.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Lufta në Ukrainë: Rusët po ikin nga vendi shkaku i mobilizimit ushtarak

Pas njoftimit të presidentit rus, Vladimir Putin për mobilizim ushtarak të 300 mijë rezervistëve, janë krijuar kolona të gjata në kufirin e Rusisë me...

Ish-komandanti i UÇK-së ftohet nga Specialja, reagon fshati Mushtisht

Ish-komandanti i Zonës Operative të Pashtrikut, të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Halitjaha, disa ditë më parë ka pranuar ftesën që të paraqitet në...

Lajmet e Fundit