15.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Reduktimet detyrojnë Komunën e Dragashit të blejë gjeneratorë për shkolla (VIDEO)

Komuna e Dragashit ka blerë 9 gjeneratorë të rrymës për shkollat e fshatrave.

Këta ishin të nevojshëm pas krizës së furnizimit me rrymë që së fundi kaploi vendin, ndërsa u bë nga buxheti i Drejtorisë së Arsimit.

Ata do të hyjnë në përdorim për shkollat ku ka ngrohje qendrore, për t’ua aktivizuar pompat e qarkullimit të ujit, por edhe për ndriçim, printerë e kompjuterë.

Ky investim u bë e ditur se do të vazhdohet edhe më tej nëpër shkollat tjera të kësaj komune.

.

Më Shumë

Garë e nxehtë për nënshkrimin e yllit të Bayer Leverkusen

Gara për nënshkrimin e Florian Wirtz të Bayer Leverkusenit po nxehet me Barcelonën, Real Madridin dhe Liverpoolin që e kërkojnë mesfushorin, sipas Fabrizio Romano. 19-vjeçari...

Deontay Wilder ofrohet të zëvendësojë Fury-n në përballjen me Usyk

Deontay Wilder është gati të ndërhyjë dhe të luftojë me Oleksandr Usyk pasi bisedimet me Tyson Fury dështuan. Pala e Usyk pretendoi se ata u...

Lajmet e Fundit