27.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Rezultatet preliminare në orën 21:00

ismet kryeziuUdhëheqësi i rrjetit të OJQ-ve, Demokracia në Veprim, Ismet Kryeziu, në një intervistë për gazetën “Zëri” ka thënë se ky rrjet i OJQ-ve është përgatitur për vëzhgimin e zgjedhjeve, me ç’rast rreth 2800 vullnetarë nga Demokracia në Veprim do të vëzhgojnë mbarëvajtjen e procesit zgjedhor në të gjitha komunat e Kosovës, duke përfshirë edhe ato në veri të vendit

Më Shumë

Përkujtimi i 25 vjetorit të çlirimit të Prizrenit: Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

Në nderim të heronjve të kombit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familje të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga...

Shënohet 81-vjetori i lindjes së Ukshin Hotit, Kurti viziton shtëpinë muze

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, kryeministri Albin Kurti mori sot pjesë në ngjarjen e...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit