22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Në Prizren hapen të gjitha qendrat e vendvotimit

Prizren ura e guritTë gjitha qendrat e votimit janë hapur edhe në Prizren. Kryetari i KKZ-së në Prizren, Nusret Bytyci tha se procesi i votimit ka filluar në mënyrë të rregullt dhe pa pengesa.

“Të gjitha qendrat e votimit janë hapur në ora 7:00”, tha Bytyci.

Në Prizren janë hapur 67 qendra të votimit me 211 vendvotime. Sipas listës së KKZ-së në Prizren të drejt vote kanë 157 mijë votues./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tërnava uron Kurban Bajramin, lutet për stabilitet në Kosovë e për paqe në Palestinë dhe Ukrainë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit, ku bëri thirrje për paqe në vend...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Lajmet e Fundit