-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Ronaldo tani po shqyrton një padi kundër Juventus-it

Juventus po përgatitet të kthehet në Gjykatën e Apelit të FIGC (Federata Italiane e Futbollit) për gjykimin mbi çështjen e fitimeve kapitale.

Por problemet e klubit të Juventus-it kanë të bëjnë edhe me të ashtuquajturën “manovër pagash”, me të cilën lidhet çështja e “kartonit të Ronaldo-s” , një nga çështjet më të diskutuara ndër ato të hapura nga prokurorët torinezë.

Në dosjet e hetimit gjenden detajet e “shkrimit plotësues” që kompania i kishte propozuar CR7 për të shtyrë tarifat e tij, të pa firmosur asnjëherë nga lojtari.

Në fund, mbi 19 milionë euro nuk i janë paguar asnjëherë lojtarit dhe tani Ronaldo është gati t’i kërkojë. Për ato para, ai do të ishte i gatshëm të merrte masa ligjore kundër Juventus-it, raportojnë mediat italiane.

Më Shumë

Përfshihet nga zjarri një lokal në Korishë të Prizrenit

Një lokal ësh të përfshirë nga zjarri në fshatin Korishë të Prizrenit. Zjarrfikësit dhe policia kanë dal në vendin e ngjarjes. Nuk raportohet për të lënduar. Rasti...

Përcaktohet data e përballjes mes Fury dhe Usyk

Përfaqësuesit e dy boksierëve, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk kanë qenë në bisedime për disa kohë. Super përballja është shtyrë pas disa javë pasi...

Lajmet e Fundit