-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Bastiset një shtëpi në Korishë të Prizrenit

Një shtëpi është bastisur në Korishë të Prizrenit.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie me leje të skaduar, transmeton ‘PrizrenPress’

Raporti

Fsh. Korishë, Prizren 19.01.2023-13:00. Raportohet se gjatë bastisjes në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar është gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie me leje të skaduar. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren

Një person i kërkuar është arrestuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. PKK Vërmicë 03.02.2023-15:10. Në bazë të urdhëresës së lëshuar...

Studiuesi amerikan: Turqia ka fuqi të përshpejtojë anëtarësimin e Kosovës në NATO

Profesori dhe studiuesi amerikan, Chris Dolan, tha se takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është hap...

Lajmet e Fundit