18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Rrahje masive në Prizren

Gjashtë persona janë përfshirë në rrahje në Prizren. Fillimisht i dyshuari kryesor bashkë me tre shokë të tij, e sulmuan fizikisht viktimën 31-vjeçar, të cilit i shkuan deri te vendi i punës për shkak të një problemi të mëhershëm, që kishin pasur mes vete.

Sinjali mëson se derisa të dyshuarit po ushtronin dhunë ndaj të riut, atij i dolën në ndihmë dy familjarë të tij, që u përfshinë në përleshje dhe për pasojë u futën në telashe edhe ata.

Posa rasti është denoncuar në Polici, një njësi policore ka intervenuar në vendin e ngjarjes, bashkë me Autoambulancën, me ç’rast viktima mori trajtimin mjekësor, ndërkohë katër prej të dyshuarve u dorëzuan në stacion policor.

Ndërkohë, dy të dyshuarit e tjerë, të afërt me viktimën janë shpallur në kërkim nga Policia dhe akoma nuk është lokalizuar vendndodhja e tyre.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar caktimin e masës së ndalimit ndaj të dyshuarit kryesorë, i cili edhe në stacion tentoi ta sulmojë sërish viktimën. I njëjti do të hetohet për veprën penale “Lëndim i lehtë trupor”.

Më Shumë

Haxhi Avdyli: “Guxo” kandidon vetë ose me LVV-në, rikthimi në LDK i pamundur

Haxhi Avdyli nga “Guxo” thotë se në zgjedhjet e ardhshme që pritet të mbahen në Kosovë, kjo parti preferon një koalicion para ose edhe...

A do të luajë Mbappe në finalen e Kupës? Përgjigjet Enrique

Paris Saint-Germain mbylli me sukses Ligue 1. Skuadra nga kryeqyteti francez mbeti e pamposhtur jashtë shtëpisë në ndeshjet e ligës dhe tani po përgatitet...

Lajmet e Fundit