0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Rrahje në Parlamentin e Shqipërisë

Rama-kuvendi i shqiperiseBrenda ambienteve të Parlamentit të Shqipërisë bëhet e ditur se ka patur përplasje fizike mes deputetëve.

Gazetarja e News24 që ndjek punimet në Kuvend mëson se një konflikt i ashpër ka ndodhur mes deputetit demokrat Genc Strazimiri dhe atij të PS, Pjerin Ndreu.

Konfliktit i parapriu një debat i ashpër u hap mes deputetëve të maxhorancës dhe opozitës ku nuk munguan akuzat.

Deputeti demokrat Genc Strazimiri mbajti nje fjalim nga foltorja e Kuvendit dhe pas tij deputeti Sali Berisha. Por ndërsa deputeti Sali Berisha mbante fjalimin, deputetët u ngritën me ngut nga karriget sepse zhurma përfshinë korridorin e parlamenti.

Më Shumë

Malisheva i del në ndihmë Skenderajt pas vërshimeve të fundit

Si pasojë e vërshimeve që përfshin disa komuna të Kosovës gjatë kësaj jave, që shkaktuan dëme në ekonomitë familjare, bizneset, infrastrukturë rrugore e të...

Kërcënohet kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është kërcënuar. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Prizrenit, toger Shaqir Bytyqi. Sipas tij, Totaj ka marrë...

Lajmet e Fundit