1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Rugovës i thanë që UÇK-ja do t’ia merrte pushtetin

AdnanMerovciNjëri nga njerëzit më të afërt të ish-presidentit, Ibrahim Rugova, Adnan Merovci ka thënë e Adem Demaçit i lejohet të bëjë çfarëdo lloj deklarate, edhe pse ato janë politike.

Mbrëmë, duke folur në Interaktiv të KTV-së, Merovci hodhi poshtë deklaratat e Demaçit, duke thënë se Rugova nuk ishte frikacak, se me Milosevicin u takua dhunshëm dhe në Romë shkoi me aeroplan të Italisë.

Merovci tha se në vitin 1999 Rugova hoqi dorë nga shkuarja për homazhe në familjen Jashari në minutat e fundit, dhe këtë me sugjerim të dikujt.

I pyetur për rezervat që kishte Rugova për luftën çlirimtare, Merovci ka thënë se njerëz që i rrinin Rugovës afër i kanë thënë se “po shkrepen plumbat për të marrë pushtetin”, transmeton Koha.

Merovci tha se janë të pamoralshme pohimet se Rugova e kishte tepruar me përdorimin e alkoolit, dhe pse ai në fakt ishte njeri i pijes dhe i njihte mirë brendet e pijeve botërore.

Më Shumë

Iris Apfel: Dizajnerja amerikane e modës shuhet në moshën 102-vjeçare

Dizajnerja dhe ikona e modës amerikane, Iris Apfel, ka vdekur në moshën 102-vjeçare. E vetë-përshkruara “ylli geriatrik” ishte e njohur për flokët e saj të...

Prizren: Sulmohet fizikisht këshilltari i Ministrisë së Jashtme

Këshilltari në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në Prizren. Viktima është goditur...

Lajmet e Fundit