1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Sabri Hamiti nuk komenton skandalin e djalit në Kroaci

Sabri HamitiMinistria e Punëve të Jashtme do të themelojë edhe një komision tjetër për të hetuar veprimet skandaloze të zëvendësambasadorit Urtak Hamiti në Zagreb.

Për Hamitin, që u arrestua në gjendje të dehur në mes të Zagrebit nga policia kroate, pasi thuhet të ketë terrorizuar kryeqytetin kroat, komisioni do të nisë punën nga e hëna. Prishtinës zyrtare i erdhi një letër proteste nga Zagrebi për sjelljet e tij jodinjitoze dhe joprofesionale të Hamitit, me ç’rast ministri Hoxhaj mori vendimin për ta tërhequr nga atje.

Veprimet e Urtakut nuk pranoi të komentojnë babai i tij, njëherësh nënkryetar i LDK-së e i Kuvendit të Kosovës, Sabri Hamiti. Gjithashtu as ish-ministri i Jashtëm, Skënder Hyseni, gjatë mandatit të të cilit zv. ambasadori nisi karrierën diplomatike, nuk iu përgjigj thirrjeve të KTV-së për të marrë një koment nga ai.

Më Shumë

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Lajmet e Fundit