3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Selimi: Arbër Rexhaj mund t’i sfidojë Mujën dhe Kryeziun

rexha ne zhurDeputeti i Vetëvendosjes në Parlamentin e Kosovës, Rexhep Selimi tha se kandidati i tyre për Prizrenin, Arbër Rexhaj mund t’i sfidojë kandidatët e dy partive më të mëdha, Ramadan Mujën dhe Eqrem Kryeziun.

“Ramadan Muja së bashku me shokë abuzuan me pushtetin sa herë që i’u dha rasti. Abuzuan në emër të qytetarit, abuzuan në emër të luftës, abuzuan për qëllime private dhe për interesa të ngushta. Prizrenit nuk i duhet një kryetar i cili më shumë ndodhet në gjykata e prokurori se sa në zyrën e punës së tij. Tani është koha vendimtare për ta bërë ndryshimin. Përmes Lëvizjes Vetëvendosje ! dhe Arbër Rexhajt mund të mposhten përfundimisht Ramadan Muja dhe Eqrem Kryeziu”, tha Selimi në një takim që ka mbajtur me banorët e fshatit Zhuri të Prizrenit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Manchester United ringjallë interesin për Adrien Rabiot

Manchester United thuhet se ka vazhduar të monitorojë mesfushorin e Juventus-it, Adrien Rabiot, pas përpjekjeve të fundit të dështuara për të nënshkruar me lojtarin. “Djajtë...

Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Lanovicë

Familjarë të dëshmorëve, veteranë e invalidë të luftës së UÇK-së, qytetarë dhe përfaqësues të institucioneve të ndryshme ,të martën ishin të pranishëm në orët...

Lajmet e Fundit