32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Shaqiri: Ndeshjet e mëdha janë për mua

Pas fitores ndaj Hungarisë në ndeshjen e parë, Zvicra u ndal me barazim në të dytën me Skocinë në kuadër të grupit A të Kampionatit Evropian të futbollit. Në fakt, “helvetikët” ishin në disavantazh 1-0 pas golit të McTominay në minutën e 13-të, por, ishte Xherdan Shaqiri ai që në minutën e 26-të realizoi një supergol për të barazuar në 1-1.

Pas ndeshjes, Shaqiri ka folur për golin e tij duke thënë se ishte një gol shumë i bukur. “Ishte një gabim i kundërshtarit që e shfrytëzova maksimalisht. Mendova se thjesht do ta hidhja në këndin e shkurtër. Ishte një goditje perfekte. Është një gol shumë i bukur dhe i rëndësishëm. Ne donim të fitonim. Lojërat e mëdha janë bërë për mua”, ka thënë Shaqiri. Më tutje ai ka shtuar se edhe familja e tij tashmë po pret gjithmonë që ai të shënojë gola të tillë.

“Familja ime tani pret që unë të shënoj një gol të tillë në çdo turne. Por unë qëndroj në tokë, dua të ndihmoj skuadrën. Sot arrita ta bëj këtë me këtë qëllim. Statistikat janë të këndshme për t’u parë, shpresoj që ato të mbeten në kujtesën tuaj përgjithmonë. Ishte intensive dhe në fund të ditës ishte një barazim i drejtë”, ka deklaruar Shaqiri. Pas dy ndeshjeve, Zvicra ka katër pikë në grupin A, dy më pak se Gjermania që është liderë e grupit dhe pikërisht këto dy skuadra do të ndeshjen në ballafaqimin e radhës.

Më Shumë

Objekti i shkollës së Krushës së Vogël drejt përfundimit

Objekti i  shkollës së Krushës së Vogël është drejt përfundimit. Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj, deklaroi se kjo shkollë do të plotësojë të...

1672 gjoba të shqiptuara për një javë në rajonin e Prizrenit

1672 gjoba i ka shqiptuar Policia e Kosovës brenda një javë në katër komuna të rajonit të Prizrenit, në kuadër të komunikacionit rrugor. “Po ashtu...

Lajmet e Fundit