20.8 C
Prizren
E diel, 19 Shtator, 2021

Shenjat e horoskopit që janë më të vështirat për t’i bërë për vete

Nuk heqin dorë nga kriteret e tyre të larta për asgjë në këtë botë!

Ka njerëz që kanë kritere të larta kur gjejnë një partner, zgjedhin shumë, nuk bien dakord për kompromise dhe për këtë arsye presin gjatë për personin ideal.

 

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për tiparet, pamjen apo statusin e tyre, ata gjithmonë duan gjithçka të përsosur. Sipas ekspertëve, astrologjia gjithashtu luan një rol në atë, transmeton Telegrafi.

Demi

Kjo shenjë e horoskopit kujdeset që të mos takojë kurrë personin e gabuar.

Lëvizja e parë bëhet nga Demat vetëm kur ata janë të sigurt që personi i plotëson kriteret e tyre. Kur të gjejë personin e duhur, ai do të përpiqet ta bëjë për vete atë.

Akrepi

Akrepat janë njerëz të pasionuar dhe intensivë kur bëhet fjalë për romancën. Edhe pse ndoshta e keni të vështirë të besoni, ata kanë standarde tepër të larta dhe thjesht nuk janë të gatshëm për kompromise.

Ata e dinë se çfarë duan dhe nuk bien dakord lehtë.

 

Shigjetari

Kjo shenjë zgjedh shumë kur kërkoni një partner. Ai ka një imazh të projektuar të një personi të përsosur në kokën e tij dhe beson se atë ai ka paracaktuar fati.

Shigjetari kurrë nuk do të pranojë më pak edhe nëse kjo do të thotë që të mbetet i vetëm për një kohë të gjatë.

Bricjapi

Kjo shenjë ka një listë të tipareve që ai dëshiron te partneri i vet. Ata janë njerëz të sigurt dhe të besueshëm që me të vërtetë nuk nxitojnë të hyjnë në një marrëdhënie.

Prandaj, nuk është e vështirë për ta të presin një person i cili do të plotësonte kërkesat e tyre jorealisht të larta.

Më Shumë

Votimi përmes postës, nga sot deri më 15 tetor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se ka filluar periudha e votimit përmes postës, e cila përfundon më 15 tetor. Gjatë kësaj periudhe, të drejtën për...

Mërgimtarët në Kosovë – gjatë gushtit erdhën mbi 380 mijë udhëtarë

Gjatë muajit gusht, duke e shfrytëzuar Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, në vendin tonë kanë ateruar 3,034 aeroplanë, në total me mbi 383,776 mërgimtarë. Sipas Zyrës...

Prizren/ Vozitësi dyshohet se i dehur goditi për vdekje motoçiklistin

Gjykata e Prizrenit ka njoftuar se ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të pandehurit K. G., nën dyshimet se në gjendje...

Capital T paralajmëron këngën e re

Reperi shqiptar, Capital T, ka paralajmëruar këngën e tij më të re. Këtë e ka bërë të ditur vet ai përmes rrjeteve sociale në disa...

Haskuka: Kërkoj mandatin e dytë, për ta bërë Prizrenin qendër të zhvillimit ekonomik

Kryetari aktual i Prizrenit, dha kandidati i VV-së, për zgjedhjet e 17 tetorit në këtë komunë, Mytaher Haskuka, ka thënë se ai kërkon mandatin...

Fejohet Britney Spears

Britney Spears është fejuar me të dashurin e saj, Sam Asghari. Këngëtarja ndau një video duke treguar unazën në Instagram, shkruan BBC. Spears po lufton me...

“Vëllezërit e Bashkuar” ndihmoi ekipin e femrave të “Lirisë” së Prizrenit

Ndërmarrja “Vëllezërit e Bashkuar” ndihmoi sot Klubin Futbollistik të femrave “Liria” e Prizrenit. Kjo ndërmarrje dhuroi pajisje të ndryshme sportive. Kryetari i KF “Liria” e Prizrenit,...

Behar Rakaj, kandidati i LDK-së për kuvendar të Prizrenit

Behar Rakaj, është ekonomist i diplomuar në degën menaxhment-informatik. Ai në zgjedhjet e tetorit garon në listën e LDK-së për kuvendar të Kuvendit të Prizrenit...

Ura në Bubël të Malishevës afër përfundimit

Në shumësinë e projekteve që janë duke shkuar drejt përfundimit, është edhe ura në fshatin Bubël të Komunës së Malishevës. Drjetori i Drejtorisë së Urbanizmit,...

Dy persona në Prizren rrahin një tjetër

Dy persona në Prizren, të mërkurën rreth orës 16:10, kanë rrahur një tjetër pas një mosmarrëveshjeje të mëhershme, raporton PrizrenPress Siç bëhet e ditur nga...

The Sun: Tirana, vendi më i lirë për t’i kaluar pushimet

Gazeta britanike, “The Sun”, ka shkruar një artikull për vendet më të lira për pushime në Evropë, ku Tirana renditet e para në listë. “Tirana,...

Sot përballje të forta në BKT Superligë, ja kush me kë luan

Xhiroja e pestë në BKT Superligën e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshje që janë në program për t’u zhvilluar. Kjo javë nisi me dy...

Zhduket një e mitur në Prizren

Një nënë nga Prizreni ka raportuar në polici se vajza e saj e mitur në mëngjesin e së martës është larguar nga shtëpia dhe...

14 të vdekur dhe 259 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

14 persona kanë vdekur dhe 259 raste pozitive me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, njofton MSH, transmeton Klankosova.tv. Ndërkohë në...

Totaj: Fitorja jonë do t’i jap fund keqqeverisjes së Haskukës

  Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka zhvilluar sot disa aktivitete parazgjedhore. Ai ka vizituar Ansamblin "Lidhja e Prizrenit", disa hotele si...

Suharekë: I dehuri detyron gruan dhe fëmijët të dalin nga shtëpia

Mbrëmë në Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull, i cili në gjendje të dehur kishte kanosur verbalisht dhe detyruar që të dilnin nga shtëpia...

Lajmet e Fundit