22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Sherifi: Rezultate befasuese për Nismën

Nisma per kosove1Bilall Sherifi, anëtar i Nismës në një konferencë për media pas mbylljes së vendvotimeve tha se rezultatet që ata kanë marrë nga disa vendvotime janë rezultate befasuese për Nismën.

“Rezultatet që i kemi marr nga disa vendvotime flasin për një rezultat befasues”, tha ai.

Ndërsa, theksoi se procesi zgjedhor në tërësi me disa incidente të vogla ka qenëkonform standardeve të BE-së.

Më Shumë

Temperaturat sot deri në 33°C, apelohet për kujdes ndaj rrezeve të diellit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbaj mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do...

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Lajmet e Fundit