13.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Shërohet nga Coronavirusi asamblisti i Malishevës, ky është mesazhi i tij

Demir Bajra, asamblist i Kuvendit Komunal të Malishevës është shëruar mbrëmë nga Covid-19.

Ai përmes një postimi në Facebook ka kumtuar lajmin duke thënë se pas 38 ditë qëndrimi në Infektive, dhe pasi dy herë doli negativ në test, tash është i shëruar plotësisht.

Bajra ka falënderuar mjekët dhe infermierët për kujdesin, si dhe krerët e Malishevës për përkrahjen, ndërsa ju ka bërë thirrje qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi.

Postimi i tij:

I falenderohem te madhit ZOT ,që sot me datë 22.04.2020 pas 38 ditëve qëndrim se bashku me bashkëshorten në Kliniken Infektive per shkak të diagnostifikimit me Covid-19, rezultuam negativ në testet e fundit dhe jemi zyrtarisht të shëruar.Me ketë rast kam falenderim të veqantë për: Profin Salih Ahmetin ku shpirti tij human pasqyrohej në vizitat e përditshme, Dr. Lindita drejtoreshë e Klinikës Infektive,një doktoreshë shumë e përkushtuar ndaj pacientëve si dhe angazhimin menaxherial të gjithë stafit mjekësor: Dr. Shemin,Dr. Valbonin,Dr. Blerten,Dr.Veliun,dajen Gëzim,Dr. Arbenin,Dr. Vera dhe Dr.Lirimin.

Po ashtu Infermierët:Fitimin,Fetijen,ilirin,Gezimin,Feridin,Gjejronin,dhe motren Nurde dhe shumë të tjerë.

Deshiroj ta permend edhe përkrahjen në nivelin komunal,kolegët asambleist,Kryetarin Begaj, nënkryetarin Hajdin Berisha,Shefin e partise Fatmir Limaj,si dhe QKMF-në Malishevë.

Doktorët dhe Infermierët jane heronjët që janë të rrezikuar më së shumti. Une si pacient i prekur nga ky virus kërkoj nga organet kompetente që të ju kushtohet kujdes i veqantë kësaj kategorie si nga aspekti njerëzor po edhe ai material.

Dua te falenderoj çdonjërin prej jush që në këto kohëra te veshtira jeni interesuar për gjëndjen time shëndetsore dhe më keni bërë më të lehtë qendrimin dhe luftimin e kësaj semundje!

Ju lutem gjithë qytetarëve që të respektojmë masat e IKSHP në luftimin e kësaj pandemie dhe të gjithë se bashku të shkurtojmë kohëzgjatjen e gjendjës të tillë deri në kthimin në normalitet..
Me respekt D.B #rriNshpi

Më Shumë

Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar sot drejt Bratisllavës ku do të marrë pjesë në konferencën për sigurinë globale, Globsec.   Tashmë Kurti ka arritur...

Gjuha shqipe, lëndë me zgjedhje në shkollat e mesme në Toronto

Bëhet e ditur se për herë të parë Bordi i Shkollave të Distriktit të Torontos (TDSB) në Kanada përfshin në programin arsimor të shkollave...

Mona Liza

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit