22.8 C
E diel, 23 Qershor, 2024

Shqiponjat me rekord në Euro 2024, por pikët i merr Italia

Shqipëria e ka nisur me humbje kampanjën në Euro 2024, pasi u mposht nga Italia me rezultat 1-2.

Kombëtarja shqiptare fillimisht kaloi në epërsi me anë të Nedim Bajramit, pas 23 sekondave.

Goli i Bajramit ishte më i shpejti në histori të Kampionateve Evropiane.

Ndërsa Italia u kthye në lojë me anë të Alesandro Bastoni, duke e barazuar rezultatin në minutën e11’.

Ndërkohë golin e barazimit e realizoi Nicolo Barella, në minutën e 16’ Me këtë rezultat u krye pjesa e parë.

Ndryshim të rezultatit nuk pati në pjesën dhe në fund ndeshja përfundoi në favor të italianëve. /Klankosova.tv.

Shqipëria kërkon ‘kokën’ e Kroacisë për të besuar në kualifikimin e mëtejshëm në Euro 2024

Pasi të dyja pësuan disfata në debutimin e tyre në Grupin B, Kroacia dhe Shqipëria do të shpresojnë për një përgjigje pozitive kur të...

Ballkani përballet me Santa Colomën në rrugën për Champions

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani, do të përballet me Santa Colomën nga Andorra në raundin e parë kualifikues për Ligën e Kampionëve. Sivjet Liga...