12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Shtatë të shëruar dhe asnjë rast i ri me Covid në 24 orët e fundit në Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, shtatë persona janë shëruar nga covid-19 dhe nuk është regjistruar asnjë rast i ri.

Këto të dhëna janë konfirmuar nga ana e IKSHPK-së, IRSHP –së në Prizren dhe QKMF-së në Malishevë, në komunikimin e rregullt zyrtar me shtabin emergjent komunal në Malishevë.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar gjithsejtë 1043 raste, prej tyre 929 janë shëruar, 49 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë dhe 65 persona.

Më Shumë

Horoskopi sot – këto janë shenjat më me fat

Dashi Gjatë kësaj dite do përqendroheni më shumë tek jeta profesionale dhe ajo do marrë një zhvillim që nuk e kishit menduar ndonjëherë. Karriera juaj...

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit