13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Shtyhet protesta e paralajmëruar “No Nobel for Handke”

Ben Apolloni, njëri nga organizatorët e protestës “No Nobel for Handke”, ka njoftuar se kjo protestë është shtyrë për shkaqe sigurie. Ai përmes një statusi në Facebook, ka sqaruar në detaje vendimin e tyre, shkruan KultPlus.com

Këtu keni statusin e tij të plotë:

“Te dashur miq,
Ju njoftoj se protestën me moton “No Nobel for Handke”, të paralajmëruar për nesër, jemi të detyruar ta shtyejmë për shkaqe sigurie.
Për shkak të jehonës së protestës në media dhe në rrjetet sociale dhe për shkak se ne nuk e kemi ditur që protesta duhet të paralajmërohet 72 orë më parë në polici, na eshte sugjeruar që ta shtyejmë.

Për ditën e mbajtes së protestës, me të njejtën moto dhe me të njejtin qëllim, e në të njejtin vend, do të ju njoftojmë”.

Më Shumë

Kërkohet një person për ngacmim në Prizren

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren është duke zhvilluar hetime për kërkimin e një personi lidhur me veprën penale “Ngacmim”, i cili rast ka...

Duda Balje: Çështja e të pagjeturve është urgjente

Në takimin e 18 marsit në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur një pajtueshmëri mes dy palëve që pika 4 e aneksit të...

Lajmet e Fundit