2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Si e përkujtuan Offset dhe Quavo ish kolegun e tyre Takeoff, në përvjetorin e vdekjes së tij?

Rep artistët, Offset dhe Quavo kanë nderuar anëtarin e tyre të ndjerë të grupit “Migos”, Takeoff, një vit pasi u qëllua për vdekje në një rrugicë në Hjuston.

Offset e Quavo ndanë me ndjekësit e tyre në mediat sociale pikëllimet e tyre të thella mbi ndarjen nga jeta të paprecedentë të Takeoff.

 

“Nuk mund ta harroj nuk do ta harroj kurrë. Më kujtohet”, ka shkruar Quavo pos tjerash.

Offset, ndau gjithashtu një nderim të përzemërt në mediat sociale.

“Kohët që kaluam janë të paçmueshme ato që ndërtuam në këtë lojë, ata kurrë nuk donin të na jepnin lulet tona, ne ndikuam në botë. Të dua, ti je akoma këtu me ne, thjesht e di që je”, shkroi ai pos tjerash.

Në postim ishte përfshirë një video e artistit të ndjerë të “MotorSport”. Pjesë të klipit shfaqnin treshen duke performuar së bashku në skenë.

Offset u vra në orët e para të 1 nëntorit të vitit 2022, shkruan People, transmeton AlbanianPost.

Në atë kohë, ai dhe Quavo po ndiqnin një ngjarje private së bashku rreth fundjavës së Halloween-it, kur u dëgjuan të shtëna me armë pas një sherri.

Shefi i Policisë së Houston, Troy Finner më vonë deklaroi se ngritje nuk ishte objektivi i synuar.

.

“Këtë mëngjes në orën 2:34 të mëngjesit, oficerët morën një telefonatë për të shtënat në vazhdim. Oficerët mbërritën atje menjëherë pas kësaj – një vendndodhje në qendër të qytetit, Bilardo dhe Bowling Alley. Ata gjetën një mashkull i cili kishte vdekur. Ky mashkull është identifikuar si Kirsnick Ball, i njohur më mirë si Takeoff. Ai është anëtar i grupit rap Migos nga Atlanta”, tha Finner në një konferencë për shtyp.

“Kam marrë shumë telefonata nga Hjustoni dhe jashtë Hjustonit. Dhe të gjithë folën për një djalë të ri të mrekullueshëm, sa paqësor është ai. Çfarë artisti i madh”, pati shtuar Finner.

Labeli diskografik i Takeoff, Quality Control, gjithashtu konfirmoi tragjedinë.

“Me zemra të thyera dhe pikëllim të thellë vajtojmë humbjen e vëllait tonë të dashur Kirsnick Khari Ball, i njohur në botë si Takeoff. Dhuna e pakuptimtë dhe një plumb i humbur ka marrë një jetë tjetër nga kjo botë dhe ne jemi të shkatërruar”, u tha në deklaratën e tyre. Albanian Post

Më Shumë

Qytetarët të shqetësuar me 2 € false, kërkojnë të intervenojnë institucionet

Qytetarët po kërkojnë nga institucionet që të intervenojnë në mënyrë që të evitohen nga qarkullimi monedhat prej 2 euro false. Kryeqytetasit e intervistuar nga...

Fitojnë Ballkani e Drita, barazon Prishtina

Ballkani e ka realizuar fitoren e radhës dhe e ka forcuar pozitën e parë në tabelë. Në ndeshjen e vlefshme për Javën e gjashtëmbëdhjetë suharekasit...

Lajmet e Fundit