21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Si të bësh për vete një femër duke parë filma horror

88146Mënyra më e mirë për të bërë për vete një femër nuk janë darkat apo drekat. Disa studime tregojnë se një mënyrë e mirë për të bërë një femër për vete është që ta frikësoni me një film të zhanrit horror dhe të jeni me barkun bosh.

Studimet e reja kanë treguar se meshkujt kanë më shumë shanse që ta bëjnë për vete një femër kur ato janë shumë të uritura dhe të frikësuara.

Eksperti ndërkombëtar i shkencës së atraksionit, Viren Swami ka prezantuar studimin e ri gjatë një konference të quajtur “Besimi, Epshi dhe Dashuria”.

Ai ka thënë se me studimin e tij ka gjetur se femrat e frikësuara ka gjasa më të mëdha që të pëlqen mashkullin i cili u gjendet pranë në ato momente kur ajo është e frikësuar.

“Në takimin e parë jini të sigurt se partneri juaj është i uritur, kur ata janë të uritur kanë gamë më të gjerë të formës së trupit. Në studime, personat e uritur pëlqejnë njerëzit afër tyre”, ka thënë ai.

Në jetën e përditshme një faktor i përbashkët në dashuri është afërsia- njerëzit me të cilët jetoni, studioni apo edhe punoni.

“Aq më shpesh që shihni diçka, aq më shumë u pëlqen. E njëjta gjë ndodh edhe me njerëzit. Nëse ju pëlqen ndonjë femër, sigurohuni që atë ta shihni sa më shpesh që të jetë e mundur”, ka thënë Swami.

Më Shumë

Një 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë mëngjesin e sotëm në Prizren

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një grua dyshohet se është vetëvrarë. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, Shaqir Bytyqi,...

Sylvinho ka “hequr” dorë prej tij, Mirlind Daku reagon pas ndeshjes me Italinë

Mirlind Daku nuk është aspak i preferuar për sulmin e Kombëtares. Trajneri Sylvinho nuk i jep minuta prej 20 nëntorit të vitit 2023, kur...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit