18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Lokalizohet zjarri në ‘Super Viva’ në Prizren

zjarri benafNjë zjarr imadh ka shpërthyer pas mesnate në ‘Super Viva’ në Prizren.Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.

Ndërkaq,pas intervenimit të zjarrfikësve është lokalizuar zjarri.

Ndërkohë policia ende nuk ka dhënë ndonjë informacion deri tani.

“Nga ky zjarr nuk është mundur të shpëtohet asgjë, dëmet material janë të mëdha, por ajo që është më e rëndësishmja nuk ka lëndime në njerëz”, bën të ditur zyrtari për informim i policisë rajonale, kapiten Hazir Berisha.

Organet kompetente po merren me zbulimin e shkaktarit të zjarrit, deri më tani, nuk ka ndonjë informacion zyrtarë se çfarë e shkaktoi zjarrin në këtë qendër tregtare.

Më Shumë

Kroacia dhe Shqipëria ndahen në paqe

2:2 ka përfunduar ndeshja në mes të Kroacisë dhe Shqipërisë. Ishte kombëtarja shqiptare ajo e cila realizoi e para, me Qazim Laçin, i cili realizoi...

Moti me diell, temperatura deri në 32 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se për sot parashihet të mbajë moti me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të...

Lajmet e Fundit