16.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Skenar i bujshëm nga Franca, Juventus tenton goditjen e madhe në stol

Juventusi nuk do heqë dorë derisa të rikthehet te fitimi i Champions League. Ky objektiv është kthyer në fiksimin e bardhezinjve dhe kupa me veshë të mëdhenj mungon prej vitit 1996 në Torino. Presidenti Agnelli nuk po kursehet dhe dëshiron të marrë më të mirët te skuadra e tij, qofshin lojtarë apo trajnerë.

Sarri nuk ka bindur në pankinë, edhe pse është në garë për triumfin në Itali dhe Evropë. Një skenar i bujshëm vjen nga Franca në lidhje me stolin e Juventusit. Le10Sport raporton se Zinedine Zidane pritet të largohet nga Real Madrid.

Shkaku? Raporti i vështirë me presidentin Perez e ka lodhur dhe kampionët e Italisë janë gati për të përfituar. Zyrtarë të Juventusit kanë kontaktuar trajnerin 47-vjeçar, i cili ka luajtur për 5 vite me “Zonjën e Vjetër” (1996-2001).

Një opsion që intrigon gjithë tifozët e skuadrës italiane dhe një emër perfekt për pankinën. Zidanë është një ndër më të mirët në rolin e tij, ambientin dhe Juven e njeh shumë mirë, dhe do të ishte lëvizja e duhur për të tentuar fitimin e Champions League.

Më Shumë

Lira turke shënon rënie të madhe pas fitores së presidentit Erdogan

Presidenti amerikan Joe Biden zhvilloi një bisedë telefonike me homologun turk, Rexhep Taip Erdogan për ta uruar për fitoren në balotazhin e së dielës...

Kurti: U pajtova që situata në Veri të qetësohet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter, se në një telefonatë me kryediplomatin italian, Antonio Tajani, ka shprehur...

Lajmet e Fundit