3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Sonte Ballkani përballet me Dinamo Zagrebin, i duhet fitorja

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani, sonte do ta luajë ndeshjen vendimtare në UEFA Conference League.

Në “Maksimir”, skuadra nga Suhareka do të jetë mysafire e gjigandit kroat, Dinamo Zagreb.

Kjo lojë do ta vendosë fatin nëse kampioni i Kosovës do të vazhdojë tutje në fazën e eliminimit direkt në UECL.

Ekipit të drejtuar nga Ilir Daja i nevojitet patjetër fitorja për t’i mbajtur shpresat për kualifikim.

Po ashtu, duhet patjetër që lideri i grupit C ta mposhtë Astanan.

Loja nis nga ora 21:00 dhe transmetohet në Klan Kosova.

 

Më Shumë

Daja pas humbjes nga Drita: Po kemi probleme fizike, s’e kemi gjysmën e ekipit

Ilir Daja e ka komentuar humbjen e sotme të Ballkanit nga Drita, e cila iu afrua liderit në vetëm katër pikë, ndërsa Llapi me...

Ballkani ndalet me barazim nga Gjilani

Ballkani është ndalur në barazim nga Gjilani me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës. Të parët në epërsi kaluan...

Lajmet e Fundit