36.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Sot luhen dy takime në basketboll, vëmendja në Suharekë

Sot do të luhen dy ndeshjet e mbetura në kuadër të javës së katërt në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Derbi i kësaj xhiro zhvillohet ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Pejës. Ylli ka një fitore e dy humbje, ndërsa Peja është e vetmja me tri fitore radhazi në elitë.

Dy skuadrat hyjnë për fitore, pasi kanë ambicie të larta në këtë edicion.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiroje është ndërmjet Trepçës dhe Vëllaznimit.

Mitrovicasit pas dy fitoreve radhazi pësuan nga Peja, kurse kuqezinjtë janë skuadra e vetme në elitë deri më tani me tri humbje, duke mos shënuar asnjë fitore.

Java 4-Prince Caffe Superliga

E diel

17:00 Golden Eagle Ylli – Peja

19:00 Trepça – Vëllaznimi

Më Shumë

NATO e shqetësuar: Situata e sigurisë në Kosovë ka mundësi për përkeqësim

NATO-ja dhe forca e saj paqeruajtëse në Kosovë, e njohur me shkurtesën KFOR, janë “shumë të shqetësuar për situatën e sigurisë dhe mundësitë e...

Kurti: Me Turqinë jemi shtete aleate, shkëmbimet kalojnë 1 miliard euro

Kryeministri Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në Kosovë, me rastin e “Ditës së Demokracisë dhe Unitetit Kombëtar” të...

Lajmet e Fundit