2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Një muaj paraburgim ndaj pronarit të lokalit ku dyshohen se u helmuan mbi 200 persona në Malishevë

Gjykata Themelore në Gjakovë i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh pronarit të lokalit në Malishevë, ku u helmuan mbi 200 persona.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënsi i Gjykatës Themelore në Gjakovë, Lekë Muqaj.

“Është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Ai dyshohet për kryerjen e veprës penale “Prodhimi dhe vënia në qarkullim e artikujve të dëmshëm ushqimor”, ka thënë Muqaj.

Përndryshe, numri i personave që dyshohet se helmuan nga ushqimet në këtë lokal ka shkuar në 205.

Më Shumë

Lajmet e Fundit