0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Sot moti me shi e borë, mund të ketë sërish vërshime

Për sot parashikohet të ketë reshje shiu e bore që nga orët e para të 24-orëshit, të cilat lokalisht do të jenë intensive.

Më pas do të vijojë me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell, përderisa reshjet lokale do të mbesin të pranishme, kryesisht në formë të shiut.

Vërshimet janë të mundshme, sidomos në ato zona të prekura tashmë.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-40 kilometra në orë.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 0 deri në 2°C, ndërsa ato maksimale prej 4 deri në 8°C. /MeteoKosova

Më Shumë

Kërcënohet një vajzë në Prizren

Një vajzë është kërcënuar në Prizren. Policia ka arrestuar të dyshuarin. Njoftimi Prizren  21.01.2023 – 15:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se është kanosur nga i dyshuari mashkull...

Qysh mund të funksionojë Kosova me një autonomi të Veriut dhe me një Asociacion?

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se nëse potencialisht kjo qeveri nuk pranon ta themelojë Asociacionin, atëherë mundësia që të shkohet në...

Lajmet e Fundit