0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar në Prizren.

Arrestimi i tyre është bërë me kërkesë të gjykatës.

Të arrestuarit janë dërguar në vuajtje të dënimit, shkruan ‘PrizrenPress’.

Njoftimi i policisë

• Fsh. Hoqë e Madhe, Prizren, 20.01.2023 – 11:30. Në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Prizren është arrestuar një mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar në vuajte të dënimit.

• PKK. Vermicë 20.01.2023-19:55. Në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Prizren është arrestuar një mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar në vuajte të dënimit.

Më Shumë

Prizren, 6 aktakuza kundër 11 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetedy (62) aktakuza kundër shtatëdhjetedy (72) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit