21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Sot në Rahovec hapet edicioni i 22-të i Hardh Fest-it

Duke filluar nga ora 12:00, në Rahovec sot mbahet ceremonia zyrtare e hapjes së edicionit të 22-të të  festës së vjeljes së rrushit “Hardh Fest”, me sloganin “Prek n’rrush, shijo n’ven”.

Është bërë e ditur se aty merr pjesë edhe presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune

Më Shumë

Parashikimi i motit për sot, temperaturat shkojnë deri në 34 gradë celsius

Me diell dhe vranësira të shpërndara. Kështu do të mbajë moti gjatë ditës së mërkurë mbi Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këto vranësira parashihen kryesisht...

Zafir Berisha kujton betejën për liri a vdekje në Vërri të Prizrenit, 26 vjet më parë

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në rajonin e Prizrenit, Zafir Berisha – Zafa, ka kujtuar 26 vjetorin e betejës në Vërri të...

Lajmet e Fundit