5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Steven Gerrard, trajner i ri i Aston Villas

Klubi anglez, Aston Villa ka konfirmuar zyrtarisht emërimin e Steven Gerrard si trajner të ri të skuadrës.

Aston Villa e ka shkarkuar Dean Smith të dielën e kaluar dhe shpejt e kanë zbuluar pasuesin e tij.

Bëhet fjalë për legjendën angleze, Steven Gerrard, i cili tani do jetë trajner i ri i klubit nga Ibrox.

Është vet Aston Villa që ka konfirmuar emërimin e Gerrardit me anë të faqeve zyrtare.

“Klubi i Futbollit Aston Villa është i kënaqur të njoftojë emërimin e Steven Gerrard si trajnerin tonë të ri”, thuhet në njoftimin e klubit anglez.

Më Shumë

Latifi: Në janarin e vitit 1990, forcat pushtuese serbe iu frikësuan lumit të madh të demonstruesve

Në 33 vjetorin e rënies së dëshmorëve Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi, Komuna e Rahovecit ka organizuar homazhe pranë varrezave...

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

Lajmet e Fundit