25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Sulmohet një mjekë në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Suharekë

Një mjekë në Qendrën e Mjekësisë Familjare “Rexhep Kuqi” në Suharekë është sulmuar gjatë ditës së enjte.

Kështu ka bërë të ditur drejtoresha për Shëndetësi në Komunën e Suharekës, Besa Kuqi, e cila ka dënuar ashpër sulmin ndaj stafit mjekësor.

Ajo ka kërkuar që i dyshuari të sjellët para drejtësisë.

Sapo u Informova nga koordinatori i QKMF-së se dje është sulmuar njëri nga mjekët në Qendrën e Mjekësisë Familjare “Rexhep Kuçi” në Suharekë. E dënoj ashpër sulmin ndaj stafit mjekësor, duke kërkuar njëkohësisht edhe sjelljen para drejtësisë të atij që e ka kryer këtë vepër te ultë. Dhuna ndaj mjekeve nuk duhet toleruar, për këtë arsye është e nevojshme qe mjekët dhe punonjësit shëndetësor te kenë status te veçantë, i cili do ti sanksiononte juridikisht këto incidente, me qëllim qe raste te tilla te mos trajtohen ne te ardhmen si sulme te thjeshta.” – ka shkruar Kuqi.

Vonesat e FIFA-s shqetësojnë SHBA-të për Kupën e Botës 2026

Edhe pse kjo ngjarje është ende gati tre vjet larg, Shtetet e Bashkuara kanë filluar të shqetësohen për Kupën e Botës 2026, të cilën...

Prizren, 30 aktakuza kundër 39 personave

Prokurori i Shtetit ju njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur shtatëdhjetepesë (75) aktakuza kundër tetëdhjetetetë (88) personave, për...

Lajmet e Fundit