33.8 C
Prizren
E enjte, 29 Korrik, 2021

Sytë nga Liga e Kampionëve: Juventus, PSG e Dortmund e nisin zjarr

Rikthehet Liga e Kampionëve. Në fushë zbresin ekipe si Juventus, Barcelona, PSG, Manchester United dhe Borussia Dortmund, sa për të kuptuar se sa interes kanë ndeshjet e sotme. Janë të parat përballje në fazën e grupeve dhe topi do të rrotullohet fillimisht në Ukrainë dhe Rusi.

Dynamo Kyiv pret Juventusin, skuadër që edhe sivjet do e tentojë “fiksimin” Champions. Kjo përballje nis prej orës 18:55, sikurse edhe sfida Zenit-Club Brugge. Rreth dy orë më pas, prej orës 21:00, nisin të luhen gjashtë përballje të tjera.

Pa asnjë diskutim PSG-Manchester United është ajo që tërheq më së shumti, ndërkohë që me interes pritet të ndiqet edhe Lazio-Dortmund. Dy skuadra që luajnë futboll të bukur dhe në që grupin e tyre, F, do tentojnë dy vendet e para për të kaluar në fazën me eliminim direkt. Në fushë nuk do të mungojë Thomas Strakosha.

Sot luan edhe Barcelona, kundër Ferencvaros. Myrto Uzuni nuk do të jetë në fushë, për shkak se ka dalë pozitiv në testin për COVID-19. Beratasi është izoluar dhe nuk mund të luajë kundër Messit në ndeshjen e parë. Gjithsesi një shqiptar do të jetë në fushë, arbitri Bekim Zogaj.

Në program ka edhe ndeshje të tjera, me Chelsea-Sevilla për t’u parë. Në Franccë luhet Rennes-Krasnodar, kurse gjysmëfinalistët e vjetshëm në Champions, RB Leipzig, presin në shtëpi Isntanbul Basaksehir, për të kompletuar kështu 8 përballjet e para në fazën e grupeve. Nesër luhen tetë të tjerat.

CHAMPIONS LEAGUE – FAZA E GRUPEVE

E martë, më 20 tetor, ora 18:55
Dynamo Kyiv-Juventus
Zenit-Club Brugge

E martë, më 20 tetor, ora 21:00
Barcelona-Ferencvaros
Chelsea-Sevilla
Lazio-Dortmund
Paris SG-Manchester Utd
RB Leipzig-Basaksehir
Rennes-Krasnodar

Më Shumë

Kurti e Gërvalla nisen për Kosovë, ministrja: Gjendja e pacientëve është stabile, fëmijët e kishin të shkruar në fytyrë tmerrin e përjetuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me zëvendësen e tij, Donika Gërvalla, janë nisur për në Kosovë, pas vizitës që iu bënë mbrëmë...

Dy shtete ofrojnë garanci për lirimin e Hashim Thaçit nga paraburgimi

Mbrojtja e Hashim Thaçit, përmes një parashtrese drejtuar gjykatësit paraprak, ka bërë të ditur se dy shtete të treta kanë garantuar për lirimin e...

Djali i shoferit që vdiq në aksidentin në Kroaci: 3-4 ditë rrugë, veç në mbrëmje kanë pushuar

Adhurim Sylmetaj (i biri i Naser Sylmetajt), shoferit të autobusit i cili humbi jetën tragjikisht në një aksident në Kroaci, ka thënë se babai...

Prizren: Vdiq piktori i shquar, Zef Toçi

Ka vdekur piktori i njohur shqiptar, Zef Toçi. Lajmin për vdekjen e artistit të shquar e kanë dhënë familjarë të tij, nëpërmjet një njoftimi...

Hajnat vjedhin para dhe stoli ari nga një shtëpi në Prizren

Një burrë ka raportuar në polici se persona të panjohur me përdorim force kanë depërtuar në shtëpinë e tij ku kanë vjedhë para të...

Policia shqiptoi afro 2,000 tiketa trafiku gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka shqiptuar 1,727 tiketa trafiku për kundërvajtësit në komunikacion, gjatë 24 orëve të fundit në tërë...

Shaqiri pritet të largohet nga “Anfield

Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë kësaj vere. Ekipi anglez po planifikon të bëj ndryshime dhe njëri prej të larguarve pritet të...

Trupat e viktimave të aksidentit në Kroaci mbërrijnë sot në Kosovë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Svecla, ka folur për media mbrëmë pas ardhjes së të mbijetuarve të aksidentit tragjik që ndodhi në Slavonski...

Pamje nga aksidenti i autobusit kosovar në Kroaci, ku vdiqën 10 persona

Një autobus nga Kosova është aksidentuar në Kroaci, ku si pasojë kanë mbetur të vdekur 10 persona e janë lënduar rreth 30 të tjerë. Sipas...

Trusti ka një lajm të mirë

Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar se kthimi bruto nga investimet përgjatë muajve janar-qershor ka arritur në 108 milionë euro, kurse asetet e fondit janë...

Letra e Faik Konicës drejtuar gazetës “Giornale d’Italia”

Nga Aurenc Bebja, Francë – 24 Korrik 2021 “Giornale di Udine” ka botuar, me 11 qershor 1920, në ballinë, letrën që Faik bej Konica i...

Eksperti kroat i komunikacionit: Dy shoferë në një rrugë kaq të gjatë janë shumë pak

Duke marrë parasysh rrugën midis Frankfurtit dhe Prishtinës, dhe vetëm dy shoferë, ky është një problem shumë i madh. Kështu thotë eksperti kroat i komunikacionit,...

Hodaj flet për acarimin e sotëm në Kuvendin e Prizrenit: Nuk lejojmë keqpërdorimin në kohë zgjedhjesh

Kuvendari nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren, Haziz Hodaj, ka folur sot rreth acarimit të tij në seancën e sotme, ku doli kundër...

Bëj o çfarë të duash!

Artan Fugo Ka dy mënyra për t’u sjellë me qytetarin. E para është që shërbimet e agjencive publike të përkujdesen për hallet e qytetarëve dhe t’u...

Kjo është viktima nga Prizreni që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Dhjetë persona kanë humbur jetën dhe mbi 40 të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e djeshëm, fillimisht...

Vdes nga Covid-19 i riu që tallej me vaksinat

Te infektuar: 107768 Sheruar: 105345 Vdekur: 2258   Një i ri nga Kalifornia i cili u tall me vaksinat Covid-19 në...

Lajmet e Fundit