20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Të dielën nis festivali i teatrit të hapur në Prizren

Nga 31 korriku deri më 4 gusht 2022 në Prizren do të mbahet edicioni i parë i festivalit ndërkombëtar të teatrit në ambient të hapur, “Prizrenfest”.

Festivali hapet të dielën në ora 20:00 në Kino Lumbardhi me shfaqjen, “To nikad nigdje nije bilo” të Teatri Nacional të Sarajevës.

Organizatorët e festivalit  kanë bërë të ditur se në këtë edicionit të “Prizrenfest” do të jepen shfaqje teatrore nga Kosova, Shqipëria, Turqia, Italia, Bosnja dhe Hercegovina dhe Rumania.

Më Shumë

Nisin hetimet për vdekjen e një personi në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete të dielën në Prizren. Policia ka njoftuar të hënën se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkatëse,...

Olta ‘ngacmon’ Kiarën: Luizi dëshiron fëmijë sapo të dilni ndërsa ti ke karrierën para, çfarë do të bësh

Nominimi këtë javë në Big Brother VIP Albania është më i ngushtë mes banorëve se herët të tjera. Këtë herë janë vetëm dy të nominuara,...

Lajmet e Fundit