10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Të paktën shtatë të vdekur pas një aksidenti të rëndë në Turqi

Të paktën shtatë persona humbën jetën dhe nëntë u plagosën në qytetin turk të Sivas, në një përplasje mes një kamioni dhe një minibusi që ktheheshin nga një dasmë.

Aksidenti ka ndodhur mbrëmë vonë në rrugën Sivas-Malati në Jesildere dhe në vendin e aksidentit kanë shkuar ekipe të shumta të ambulancës, policisë dhe zjarrfikëses.

Shtatë persona në minibus, mes tyre edhe drejtuesi i mjetit, kanë humbur jetën në vendngjarje, ndërsa nëntë të lënduar janë transportuar në spital.

 

Disa nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë për jetën, raporton aa.

Zyrtari lokal, Fatih Sungur tha se njerëzit që kishin marrë pjesë në një dasmë në Bursa dhe po ktheheshin në Malatya u vranë.

Ndryshe, javën e kaluar kanë vdekur të paktën 41 persona në dy aksidente të ndryshme. /Telegrafi/

Më Shumë

Kabinën përplot tym, por Blerand Hasanaj del fitues në garën e Zymit

Startin e pati të mirë dhe ashtu i shkoi në xhiron e parë të garës malore në Zym.  Megjithatë, ngasësi Blerand Hasanaj pati shumë telashe...

Rusi: Qindra të arrestuar në protestat kundër vendimit të Putinit për dërgimin e civilëve në luftë

  Qindra njerëz janë arrestuar nga autoritetet ndërsa protestat kundër “mobilizimit të pjesshëm” të ri të Rusisë vazhdojnë në të gjithë vendin, ka thënë një...

Lajmet e Fundit