6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Ten Hag tregon se çfarë mendon për Ronaldon

Trajneri i Manchester United, Eric ten Hag, ka vënë në dukje rëndësinë e sulmuesit Cristiano Ronaldo përpara ndeshjes kundër Real Sociedad në raundin e gjashtë të fazës së grupeve të Ligës së Evropës.

“Cristiano është një profesionist i vërtetë. Ai ka cilësi drejtuese. Ronaldo është një pjesë e rëndësishme e ekipit, ai është një kërcënim për çdo linjë mbrojtëse. Cristiano mund të përdorë çdo boshllëk në mbrojtjen e kundërshtarit”, tha trajneri holandez për Manchester Evening News.

Më herët mediat raportuan se sulmuesi 37-vjeçar mund të largohet nga Djajtë e Kuq në fund të këtij sezoni.

Në sezonin aktual të Premierligës, portugezi ka shënuar vetëm një gol në nëntë ndeshje

Më Shumë

Shtyhet mbledhja e Komisionit për Trustin

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka marrë vendim që mbledhja të shtyhet pas seances së Kuvendit të Kosovës, ose në një ditë tjetër...

Hasani: Vendosja e emrave shqip për fëmijët sot është detyrë kombëtare e çdo shqiptari

Ish-i burgosuri politik Nait Hasani,  ka treguar edhe me çfarë pasoja janë përballur personat të cilat kanë pasur emra me identitet kombëtar e po...

Moti për sot

Lajmet e Fundit