20.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Tetë muaj burgim personit që rrahu nënën e tij në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren e ka dënuar të enjten me tetë muaj burgim të akuzuarin GJ.B., për veprën penale “lëndim i lehtë trupor”.

Sipas njoftimit të Gjykatës, i dënuari ushtroi dhunë fizike ndaj nënës së tij në maj të vitit 2018.

“Në maj të vitit 2018, në Prizren, në shtëpinë e përbashkët familjare, i akuzuari Gj.B., i shkakton lëndime trupore të dëmtuarës – nënës së tij (viktimë e ndjeshme), në atë mënyrë që pas një mosmarrëveshje paraprake, pasi që i pandehuri fjaloset me motrat e tij, e dëmtuara – nëna e të pandehurit ndërhyn me qëllim të qetësimit të situatës, atëherë e dëmtuara sulmohet fizikisht nga i akuzuari GJ.B., me të cilat veprime të dëmtuarës i shkaktohen lëndime trupore të konstatuara me ekspertizë mjeko ligjore”, thuhet në njoftim.

Palët kanë të drejtë ankese në Gjykatën e Apelit.

Më Shumë

Përkujtohet shkrimtari disident, Kasëm Trebeshina

Shkrimtari, dramaturgu dhe poeti disident, Kasëm Trebeshina, përkujtohet sot në ditën e lindjes. Kasëm Trebeshina u lind në Berat më 8 gusht 1926. Filloi studimet...

Zhduket një vajzë e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar në polici nga nëna e saj. “Ankuesja femër kosovare ka informuar se vajza e saj...

Lajmet e Fundit