2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Thaçi me kujdestar në Kuvend

Thaci5-21Kryeministri HashimThaçi, ka vendosur të shtojë prezencën e Qeverisë në punimet e Kuvendit.

I vetëdijshëm për marrëdhëniet e tij me kryeparlamentarin Jakup Krasniqi, por edhe me mos qëndrimin e ministrave gjatë gjithë kohës së punimeve në Kuvend, ka vendosur që për këtë çështje të angazhojë kujdestar, njërin nga zëvendësit e tij.

Vendimi pritet të merret qysh në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë, ndërsa gazeta Tribuna ka siguruar dokumentin me anë të të cilit, kryeministri njofton kabinetin e tij se tash e tutje një njeri do të përkujdeset për punët në Kuvend dhe do t’i raportojë Qeverisë në detaje se çka ndodhë atje

Më Shumë

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për kanosjen e kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj

Gjykata Themelore e Prizrenit i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, të dyshuarit F.K., për kanosjen e kryetarit tw Prizrenit, Shaqir Totaj. Në...

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Lajmet e Fundit