7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Thaçi: Marrëveshja do të zbatohet

Hashim-Thaci1-300x200Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se shpreson që marrëveshja e 19 prillit në Bruksel me homologun e tij serb, Ivica Dacic, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian dhe ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, do të zbatohet.
Kryeministri Thaçi ka hedhur poshtë pretendimet e Serbisë se Prishtina po rrezikon dështimin e marrëveshjes, raporton RTK.

Më Shumë

Liria përforcohet me nigerianin Ekpai

Liria ka transferuar futbollistin nigerian, Ubong Ekpai. Për përforcimin ka njoftuar vetë skuadra prizrenase.     https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ "Puna për qëllimet tona është duke vazhduar intensivisht dhe me këtë...

Një person në Prizren thotë se dikush ia ka vjedhur veturën, rasti po hetohet

Një person në Prizren ka raportuar se dikush ia ka vjedhur veturën që e kishte parkuar në rrugën “Ali Dida”. “VJEDHJE E VETURËS- Rr. Ali...

Lajmet e Fundit