2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Thaçi: Marrëveshja do të zbatohet

Hashim-Thaci1-300x200Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se shpreson që marrëveshja e 19 prillit në Bruksel me homologun e tij serb, Ivica Dacic, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian dhe ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, do të zbatohet.
Kryeministri Thaçi ka hedhur poshtë pretendimet e Serbisë se Prishtina po rrezikon dështimin e marrëveshjes, raporton RTK.

Më Shumë

Lepuri me doreza

Hajdar Mallaku (Tregim për fëmijë) Ishte një dimër me shumë borë. Dhjetor ishte dhe bënte acar i madh sa nuk mbahej mend. Po ta prekje rezen...

Sulmohet fizikisht një femër në Prizren, bëhet për spital

Një femër në Prizren ka pranuar tretman mjekësor. E njëjta është sulmuar fizikisht nga një person i cili është arrestuar nga policia. I dyshuari, pas intervistimit...

Lajmet e Fundit