1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Thaçi: Muja do të fitojë në rundin e parë

Hashim Thaci 2

(E plotësuar) Lideri i PDK-së, Hashim Thaçi është shprehur i sigurt edhe një herë se kandidati për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, me 3 nëntor do të fitojë pa balotazh.Thaçi tha se fitorja e Mujës do të jetë spektakluare. ”Muja do të fitojë pa balotazh”, tha Thaçi.

Hashim Thaçi të mërkurën ka marrë pjesë në nënshkrimin e lidhjes së koalicionit me partitë minoritare. Ai tha se në këto zgjedhje është lidhë ky koalicion me qëllim të vetëm që t’ia lehtësoi punën kundërshtarëve. ”Këtë koalicion e kemi bërë për t’ia lehtësuar punën edhe kundërshtarëve, sepse fitorja do të jetë në rundin e parë”, tha Thaçi./PrizrenPress.com/

PDK-ja, koalicion me minoritetet në Prizren

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Dega në Prizren sot do ta zyrtarizojë koalicionin e madh me komunitetet për këtë komunë.

Hashim Thaçi do të qëndrojë sot në Prizren. Ai në orën 15:00 do ta mbajë një konferencë për media, në të cilën do ta zyrtarizojë koalicionin me komunitetet për këtë komunë.

Nijazi Kryeziu, sekretar i Degës së PDK-së në Prizren ka bërë me dije për “Epokën e re” se kjo parti do të nënshkruaj marrëveshje koalicioni me VAKAT (Rasim Demiri), NDS (Emilja Rexhepi), CDU (Hamza Balje), me KDTP (Mahir Jagcilar), KTAP (Cemil Luma) dhe partinë rome PREB (Haxhi Zylfi Merxha).

Më Shumë

Akuzat për përdhunim, kërkohen 12 vjet burg për Dani Alves

“Çështja Alves” vazhdon të evoluojë dhe futbollisti brazilian, i cili ndodhet në paraburgim të përkohshëm në qendrën e vuajtjes së dënimit “Brians II”, përballet...

Zbulohen datat dhe oraret e ndeshjeve të Shqipërisë në Euro 2024

UEFA ka zbardhur edhe oraret e sfidave të finaleve të Europianit “Gjermani 2024”. Kjo, pas hedhjes së shortit dhe përcaktimit të datave të ndeshjeve. Shqipëria do...

Lajmet e Fundit