3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Thaçi premton themelimin e Komunës edhe në Reçan

Hashim Thaci 2Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, premtoi formimin e Komunës edhe në Reçan. “Qeveria e Kosovës shumë shpejtë do të marrë vendim që të themelojë komunën edhe Reçan”, tha Thaçi. Ai tha se Kosova do të bëhet Zvicra e Ballkanit.

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me ministrin e Ministrisë së Infrastrukturës, Fehmi Mujota dhe kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja, kanë përuruar sot rrugën Prizren- Pousk. Ministri Mujota tha se asfaltimi i kësaj rruge nuk i gëzon vetëm boshnjakët e kësaj ane, por të gjithë qytetarët e Kosovës. “Asfaltimi i rrugës do të vazhdoj deri në Jaballanicë dhe Dragash, ndërsa Kosova do të lidhet edhe me Maqedonin”, tha Mujota.

Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja, premtoi ndërkaq se Komuna e Prizrenit do të vazhdojë të investojë edhe në të ardhmën në këtë pjesë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren, 12 aktakuza ndaj 13 personave

Prokurori i Shtetit ka njoftuar opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjeteshtatë aktakuza kundër tetëdhjetedy personave, për...

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të lëndës së matematikës

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse për lëndën e matematikës. Kandidati duhet të fillojë punën më 09.01.2024 deri më 30.06.2024,...

Lajmet e Fundit