20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Thaçi promovon bukuritë e Breznës së Sharrit

Bukuritë e Breznës së Sharrit i ka zgjedhur presidentit i Kosovës, Hashim Thaçi që t’i promovojë këtë të enjte.

Në fotografitë e publikuara nga i pari i vendit, nuk kishte si mos të ishte Liqeni i Breznës.

Thaçi ka shkruar se Liqeni i Breznës hijeshohet edhe më shumë nga natyra e bukur. E gjallërinë fshatit, po ia shtojnë banorët e vyeshëm që kultivojnë mendrën, lulediellin dhe bimë të shumta aromatike e mjekësore, kështu është shprehur Thaçi.

“Mirëmëngjesi me Breznën e bukur të Sharrit. Natyra e bukur e hijeshon edhe më shumë Liqenin e Breznës. Ndërsa, banorët e vyeshëm, që kultivojnë mendrën, lulediellin dhe bimë të shumta aromatike e mjekësore, i japin fshatit edhe më shumë gjallëri”, ka shkruar Thaçi.

Më Shumë

Vetëm 41 vjeç, ndahet nga jeta papritur këngëtari i njohur

Ka vdekur në moshën 41-vjeçare këngëtari dhe aktori Darius Campbell Danesh, i cili u bë i famshëm në shfaqjet e talenteve të ITV Popstars...

Policia identifikon një veturë të falsifikuar në Vërmicë

Policia e Kosovës njofton se një veturë e tipit “Audi A3”, me targa të Shqipërisë, ka rezultuar të jetë e falsifikuar, pas kontrolleve të...

Lajmet e Fundit